Koniec programów Smod

Programy Smod nie będą więcej rozwijane ani wspierane. Obecnie finalizuję prace nad zupełnie nowym projektem, mam nadzieję, że nieco nawet rewolucyjnym. Zapraszam do zapoznania się z zupełnie nowym programem CMS, który można podłączyć do każdego szablonu, layoutu, front-endu itd. BiplaneCMS całkowicie zmienia sposób wdrażania i korzystania z CMS. W ciągu kilku minut można statyczną stronę czy szablon przerobić na stronę dynamiczną, na funkcjonalny CMS bez względu na to jak ten szablon jest skonstruowany.

Jeśli potrzebujesz BIPa - sprawdź MegaBIP.
SmodBIP 2.21
Program przystosowany do PHP7, poprawione drobne błędy.


Moduły do SmodBIP 2.21
Moduł konkursowy, przetargowy i dodatkowy rejestr zmian.Pierwsza wersja SmodCMS powstała na początku 2005 roku. Program od początku był bezpłatny. Później dołączył do niego SmodBIP, który długo był jedynym dostępnym programem do BIP, który spełniał wszystkie wymogi prawa, a do dziś jest jedynym bezpłatnym. Zgłoszono ponad 1200 wdrożeń tych programów. A były też inne projekty, na przykład SmodPHD, który był chwalony mimo że nie wyszedł nigdy poza wersję beta, czy program do tworzenia instrukcji obsługi czy baz wiedzy SmodFM.

Programy Smod były rekomendowane, pisano o nich w prasie specjalistycznej, w książkach i nawet trafiły do podręcznika dla gimnazjów...

Nigdy nie odmawiałem pomocy, na forum odpowiedziałem na kilkadziesiąt tysięcy wiadomości. Nawet gdy zachorowałem i straciłem pracę nie odmawiałem pomocy. Nikomu. Nie zgadzałem się jedynie na to by realizować zlecenia dla firm za darmo.

Dostałem wiele podziękowań, choć w porównaniu z liczbą użytkowników moich programów wyjątkowo nieliczne... I znacznie więcej żądań. Często formułowanych w arogancki i zwyczajnie niegrzeczny sposób.

W listopadzie 2018 roku postanowiłem wycofać się ze wspierania wszystkich rozwiązań freeware, które kiedykolwiek oferowałem.

Wszystkim, którzy angażowali się w życie społeczności Smod i w taki czy inny sposób mi pomogli, a szczególnie Wojtkowi, Jackowi i Wieśkowi - dziękuję.

Marcin Wysmułek

PS. Licencje oczywiście pozostają w mocy, znoszę jedynie obowiązek informowania mnie o wdrożeniach.